O nás

Náš tým věří, že ve spolupráci s rodiči vytvoříme takové prostředí, kam děti budou chodit rády a s důvěrou. V tomto bezpečném zázemí vytváříme živnou půdu pro výchovu zdravě sebevědomých, sociálně samostatných, psychicky a fyzicky vyzrálých dětí, které budou jak všestranně připraveni do školních lavic tak i do úspěšného budoucího života.

Anglicko-český program

Využíváme toho, že děti mají nesmírné nadání učit se i když si hrají. Náš program nabízí tři plné anglické dny v týdnu (pondělí, středa, pátek), to znamená, že v tyto dny od prvního “Good morning” do “Good bye”mluvíme jen anglicky. Tímto si děti osvojují anglický jazyk v běžných  praktických situacích, během hry a běžných denních aktivit. Máme bohatou knihovnu se 700 dětskými knihami v anglickém jazyce, kterou používáme několikrát denně.

Poznávací program zaměřený na všestranný rozvoj dítěte

Děti předškolního věku rozvíjí základní znalosti, porozumění a zájmy, které potřebují k úspěšnému životu. Všechny děti si zaslouží zkušenosti, které jim pomohou  dosažení harmonického a klidného života. Každý den zahrnuje mnoho aktivit- ranní kroužek, literární aktivity, zpěv, dramatické hry, art, hra s čísly, hrubá motorika a pohyb, jemná motorika, poznávání světa a příroda, naše zahrádka. Tyto kategorie našeho programu jsou vytvořeny na základě týdenního tématu. Podle časové náročnosti se mohou prolínat.

Kreativní pedagogové, kteří jsou zapáleni pro práci s dětmi

Učitelé LITTLE ME se starají o bezpečnost, rozvoj a pohodu každého dítěte. Poskytujeme dětem potřebnou podporu a aktivní pozornost, aby se mohly úspěšně rozvíjet ve všech směrech. Aby se dítě vyvíjelo tím správným směrem, potřebuje hodně lásky, ale i ukázat tu správnou cestu pomocí hranic v jejich srozumitelném jazyce. Ty tak pomáhají dítěti se dobře orientovat v okolním světě i v sebe sama.

Prostory jsou vytvořeny pro bezpečí a pohodu vašeho dítěte

Aby se dítě mohlo dále úspěšně vyvíjet, potřebuje především pohodové a bezpečné zázemí, kde se cítí jako v domácím prostředí. LITTLE ME nabízí prostory, které se zaměřují na kreativní, akademický program a na volnou hru s pečlivě vybranými hračkami a pomůckami. Prostorná zahrada zaručuje dostatečné pohybové vyžití.

Poznání individuálních potřeb dítěte

Naši pedagogové jsou vyškoleni  tak, aby byli inklusivně nápomocni každému dítěti individuálně.  Každý pedagog pracuje s malou skupinkou dětí a tím je dětem směřována maximální pozornost. Činnosti a aktivity pečlivě připravujeme, aby  každé dítě mělo příležitost zapojit se dle vlastního tempa.

Strava

Náš jídelníček je připravován z čerstvých místních potravin. Vyváženou a pestrou stravu zaručuje catering firma Bionea, která dodává teplé obědy v bio kvalitě. Podle potřeby dítěte, zajišťujeme speciální stravu jako dietní, vegetariánskou a bezlepkovou. Svačinky si připravujeme sami tak, aby dětem poskytly dostatečnou energetickou hodnotu, čerstvé ovoce a zelenina  je samozřemostí. Pitný režim (neslazený ovocný čaj, voda, mléko ) je k dispozici po celý den.

Náš výukový program o zásadách správné a zdravé výživy také zahrnuje budování správných stravovacích návyků, společné vaření a pečení, pokrmy připravené ze surovin z naší zahrady.